Świat

Wybuch azotu w domu kultury. Wśród ofiar są dzieci

Pokaz naukowy w domu kultury zakończył się tragedią. Podczas demonstracji eksperymentów z ciekłym azotem doszło do eksplozji.

Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w katalońskiej Gironie, na północnym wschodzie Hiszpanii. Podczas imprezy edukacyjno-rozrywkowej, w której uczestniczyło kilkaset dzieci, pokazywano eksperymenty z ciekłym azotem. Podczas jednego z doświadczeń doszło, z nieustalonych jeszcze powodów, do eksplozji metalowej beczki z azotem.

 

Na nagraniu, które trafiło do internetu, widać, że widzowie znajdowali się zaledwie kilka metrów od pojemnika, który wybuchł. Służby medyczne Katalonii poinformowały, że pięć osób odniosło poważne rany. W najgorszym stanie jest pięcioletnia dziewczynka i mężczyzna, który przeprowadzał eksperyment. Część uczestników tego wypadku potrzebowała też pomocy psychologicznej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij