Kraj

Tragedia podczas gaszenia pożaru. Nie żyje strażak

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej zasłabł jeden ze strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach. Mimo natychmiastowego udzielenia pomocy asp. sztab. Jan Biernat zmarł. W sobotę o godzinie 18 w całym kraju zawyją dla niego syreny.

42-letni strażak zasłabł podczas działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów, woj. łódzkie). W oficjalnym komunikacie przekazano, że mimo natychmiast udzielonej pomocy, wysiłki lekarza i ratowników nie przyniosły efektu.

Jak informują lokalne media, akcja, w której zginął asp. sztab. Jan Biernat była bardzo trudna i trwała sześć godzin.

„Pracowaliśmy z Jankiem na tym samym odcinku. Sytuacja z gaszeniem była już opanowana” – powiedział Marek Duda, komendant gminny OSP w Głuchowie. „Wszystko było pod kontrolą. Nagle Janek źle się poczuł” – dodał.

Asp. sztab. Jan Biernat pełnił służbę jako zastępca dowódcy zmiany. Strażaka pożegnał m.in. Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

„Z ogromnym smutkiem przyjąłem kolejną wiadomość o śmierci strażaka. Asp. sztab. Jan Biernat z KM PSP w Skierniewicach zasłabł podczas działań rat.-gaś. Niestety jego życia nie udało się uratować. W imieniu całej społeczności strażackiej składam rodzinie wyrazy współczucia” – napisał na Twitterze Komendant Główny PSP.

Strażaka pożegnali także koledzy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach.

„Zawsze uśmiechnięty, a także gotowy do pomocy. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem nabytym w trakcie wieloletniej służby. Podczas wspólnych ćwiczeń przekazywał nam ogrom wiedzy, która zostanie z nami na zawsze” – napisano na Facebooku.

„Dzisiejsza informacja spowodowała u nas wiele łez i smutku, ponieważ trudno żegnać przyjaciela i kogoś kto był dla nas wzorem” – dodali strażacy z OSP w Skierniewicach.

Komendant Główny PSP poinformował, że w sobotę o godzinie 18 w całym kraju zawyją syreny.

„Bracia strażacy o 18.00 włączmy w jednostkach PSP OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania. Cześć Jego pamięci” – poinformował na Twitterze Andrzej Bartkowiak.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Twitter/FB OSP w Skierniewicach/interia Autor: MS
Fot. pixabay/FB OSP w Skierniewicach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij