Świat

Kolejna zbrodnia Rosjan. Ostrzelali kolumnę cywilnych samochodów z pomocą humanitarną

Kolumna cywilnych samochodów próbowała wjechać na okupowane przez Rosjan terytorium aby dostarczyć pomoc humanitarną. Została ostrzelana.

Zdarzenie miało miejsce w obwodzie zaporosokim. Ukraińscy cywile próbowali wjechać na okupowane terytorium, aby wyciągnąć z niego swoich bliskich i dostarczyć pozostałym pomoc humanitarną. Rosjanie ostrzelali ich rakietami.

Zastępca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko poinformował, że Rosjanie dokonali ataku przy pomocy systemu S-300P. “Cztery ataki rakietowe zostały przeprowadzone w rejonie parkingu i w miejscu, gdzie ustawiano samochody w oczekiwaniu na wjazd/wyjazd na/z czasowo okupowanych terenów Ukrainy” – powiedział. Prokuratura generalna Ukrainy poinformowała, że wskutek tego ataku zginęło co najmniej 25 osób, a co najmniej 50 kolejnych odniosło rany. Wśród ofiar są też dzieci.

“Dziś rano raszyści zabili cywilów, którzy stali w kolejce do przejazdu kolumny humanitarnej. Ci ludzie jechali do swoich rodzin na okupowanych terytoriach, wieźli pomoc humanitarną. Mieli zabrać naszych obywateli i wywieźć ich na wolną część Ukrainy. Okupanci zadali kolejny atak na bezbronnych Ukraińców. To kolejny atak terrorystyczny kraju terrorysty. W związku z tą tragedią i by uszanować pamięć zmarłych 1 października został ogłoszony dniem żałoby w obwodzie zaporoskim” – napisał szef władz obwodu zaporoskiego Ołeksandr Staruch. „Wszyscy to cywile, Ukraińcy” – dodał – „Płońcie w piekle cholerni raszyści”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij