Wiadomości sportowe z kraju i świata

Eksplozja emocji w meczu tenisowym. Zawodnicy skoczyli sobie do gardeł. Rozdzielał ich polski sędzia

Oglądając mecze tenisowe, rzadko obserwujemy spięcia między zawodnikami. Chociaż dzieli ich niespełna metrowa siatka, to podczas turnieju Orlean Challenger nie przeszkodziła ona zawodnikom w skoczeniu sobie do gardeł. Po zakończeniu meczu na korcie we Francji doszło do rękoczynów, a przepychanki, tym razem w postaci słownej, przeniosły się do internetu.

Mecz 1/8 finału challengera na kortach w Orleanie pomiędzy Corentinem Moutetem a Adrianem Andreewem trwał blisko 3 godziny. Pierwszego seta wynikiem 6:2 wygrał Moutet. Jednak w całym spotkaniu lepszy okazał się Bułgar zwyciężając w następnych partiach 6:7, 6:7.

Po zakończeniu spotkania kibice mogli obserwować niecodzienne, jak na tenisa obrazki. Sportowcy podali sobie ręce i zamienili kilka słów. Tuż po tym Andreew odepchnął Francuza ramieniem, a ten nie pozostał mu dłużny. Moutet przeszedł na połowę kortu rywala i zadał mu cios w twarz. Agresywnych tenisistów musiał rozdzielać polski sędzia Dawid Klawikowski.

Gdy emocje na korcie opadły, gorąco zrobiło się w przestrzeni internetowej, gdzie jeden z tenisistów odniósł się do pomeczowego starcia.

„Nie chcę przepraszać za to, co stało się po meczu. Kiedy gracz pozwala sobie dwukrotnie powiedzieć: p*****l się, patrząc mi w oczy, nie mogę się powstrzymać, żeby on zrozumiał na mój własny sposób, że takie rzeczy się nie zdarzają” – napisał na Instagramie Moutet.

„Groził mi i prosił, żebym czekał na niego przy wyjściu z kortu. Oczywiście tak zrobiłem, ale nie mogłem się doczekać przez 10 minut. Był wtedy ukryty po drugiej stronie za sześcioma ochroniarzami. Słyszałem twoje groźby, więc kiedy wyjdziesz z pokoju, w którym cię ukryli, będę bardzo szczęśliwy, widząc, jak je realizujesz” – zwrócił się do swojego rywala francuski tenisista.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp sport Autor: MS