Świat

Pierwsze zdjęcie Karola III w pracy – ze słynną czerwoną skrzynką

Pałac Buckingham opublikował pierwsze zdjęcie nowego króla Karola III przy pracy – ze słynną czerwoną skrzynką, w której brytyjscy monarchowie codziennie otrzymują rządowe dokumenty.

Jak zwraca uwagę stacja BBC, wykonana w zeszłym tygodniu fotografia znacząco odbiega od oficjalnych portretów, na których monarcha zwykle siedzi prosto przy biurku. Karol III nie patrzy w obiektyw, lecz w kierunku leżących w skrzynce dokumentów, sięgając po nie, a zdjęcie zostało wykonane bez żadnego oświetlenia studyjnego, lecz jedynie przy użyciu światła wpadającego przez okno, wskutek czego twarz króla jest częściowo w półcieniu.

BBC wyjaśnia, że w portretach członków rodziny królewskiej często zawarte są subtelne przesłania, zatem ten pokazuje, że nowy król – mimo żałoby zasygnalizowanej czarnym krawatem – od razu wziął się do pracy. Zarazem stojąca za nim fotografia, przedstawiająca jego rodziców, Elżbietę II i księcia Filipa, podarowana przez nich w 1951 r. ojcu Elżbiety II, Jerzemu VI, symbolizuje ciągłość monarchii.

Na profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych wraz ze zdjęciem przypomniano, że w czerwonych skrzynkach brytyjscy monarchowie otrzymują dokumenty od ministrów brytyjskiego rządu, a także z krajów, w których są głową państwa i krajów Wspólnoty Narodów oraz informacje o spotkaniach i inne informacje. Podkreślono, że Elżbieta II dostawała taki pakiet dokumentów w czerwonej skrzynce codziennie, z niedzielami i świętami włącznie, z wyjątkiem dnia Bożego Narodzenia.

W zeszłym tygodniu firma Barrow Hepburn & Gale, producent luksusowych wyrobów ze skóry, potwierdziła, że nowe skrzynki dla Karola III – z jego monogramem – są w produkcji i początkowo dostanie ich więcej niż sześć, a w następnych miesiącach 10 do 12.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Twitter/The Royal Family

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij