Publicystyka

Żenująca manipulacja. Bierzyński i Rostowski zaatakowali prezydenta Dudę zdjęciem sprzed lat

Były doradca Ryszarda Petru i Roberta Biedronia Jakub Bierzyński oraz były minister w rządzie Tuska Jan Vincent Rostowski opublikowali zdjęcie, na którym prezydent Duda ściska rękę Sergieja Ławrowa. Problem w tym, że wykonano je cztery lata temu.

Ostatni spin opozycji polega na tym, że wbrew faktom i jakiejkolwiek logice próbują wrobić PiS w prorosyjskość – chociaż sami, nie tak znowu dawno temu, oskarżali tę partię o „chorobliwą rusofobię”. Teraz do ataku dołączyli Bierzyński i Rostowski. Kiedy wczoraj kończyła się 77. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ – na której prezydent Duda wprost oskarżył Rosję o napaść na Ukrainę, zabijanie cywili i ich przymusowe przesiedlenia – obaj opublikowali zdjęcie, na którym ściska rękę ministra spraw zagranicznych Rosji Sergieja Ławrowa. „A tymczasem w Nowym Jorku. Czy należy podawać rękę czołowemu przedstawicielowi morderczego reżimu?” – napisał Bierzyński – „Andrzej Duda, naprawdę??”. „Bez komentarza!” – dodał Rostowski.

Problem w tym, że to zdjęcie zostało zrobione w 2018 roku. Wielu internautów zwróciło im na to uwagę, ale mimo tego żaden z nich go nie usunął.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij