Publicystyka

Warzecha uważa, że powinniśmy wpuszczać Rosjan

Państwa bałtyckie nie chcą wpuszczać Rosjan, którzy uciekają przed mobilizacją. Zdaniem publicysty Łukasza Warzechy to absurd – ale internauci się z nim nie zgadzają.

Z Rosji płyną doniesienia, że Rosjanie w wieku poborowym masowo próbują uciec z kraju po ogłoszeniu mobilizacji. Państwa bałtyckie ogłosiły już, że nie będą przyznawać im azylu. „Odmowa spełnienia obywatelskiego obowiązku w Rosji lub jej pragnienie nie stanowi wystarczającego powodu do dostania azylu w innym państwie” – oświadczył minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu. Jego łotewski odpowiednik Edgars Rinkevics poinformował na Twitterze, że jego państwo obawia się o względy bezpieczeństwa, a litewskie ministerstwo spraw wewnętrznych zapowiedziało, że każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Nie spodobało się to publicyście. „To jest już kompletny absurd. Przecież właśnie uciekających od mobilizacji Rosjan powinno się wpuszczać z otwartymi ramionami” – napisał na Twitterze, udostępniając poświęcony temu artykuł.

Internauci szybko wytłumaczyli mu dlaczego państwa bałtyckie mają rację.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Margotte.Blogpress.pl CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij