Świat

“Jakbym chodził wśród ognia”. W Rosji pojawił się tajemniczy smog

W rosyjskim Jekaterynburgu pojawił się tajemniczy, drażniący smog. Mieszkańcy zastanawiają się dlaczego nikt ich nie ostrzegł.

Zjawisko pojawiło się w czwartkowy poranek. Smog jest bardzo drażniący, czuć w nim zapach spalenizny. Jeden z lokalnych mieszkańców powiedział portalowi Ura, że nie da się przez niego normalnie oddychać, „czuć go w środku ciała”. „Czuję się, jakbym chodził wśród ognia” – stwierdził – „Jeśli otworzę okno, mieszkanie w ciągu minuty nasyca się zapachem spalenizny”.

Na zmętniałe, duszące powietrze i smród wielu mieszkańców narzeka też w mediach społecznościowych. Zastanawiają się, co je spowodowało, skoro w mieście nie ma mrozu. Zastanawiają się również czemu lokalna stacja meteorologiczna ich nie ostrzegła.

Galina Szeporenko, pracownica tamtejszej placówki meteorologicznej wyjaśniła, że jego powodem są pożary. Dodała, że ze zdjęć satelitarnych wynika, że w obwodzie swierdłowskim, gdzie leży Jekaterynburg, wybuchło ostatnio wiele pożarów, a alert będzie obowiązywał do soboty. To właśnie te pożary mają być źródłem pyłów i nieprzyjemnego zapachu, a wiatr przywiał je nad miasto.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Владислав Фальшивомонетчик CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij