Rozrywka

Jak wyglądałaby dziś księżna Diana? Te zdjęcia zdradzają wiele sekretów

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby dziś księżna Diana, gdyby nie zginęła w nieszczęśliwym wypadku w Paryżu albo jak zestarzałby się Freddie Mercury, gdyby 31 lat temu nie pokonała go choroba? Czy dalej nosiłby swój słynny wąs i ekstrawaganckie stroje? Na to pytania postanowił odpowiedzieć turecki artysta Alper Yesiltas, który korzystając z możliwości, jakie daje najnowsza technologia, stworzył serię “Gdyby nic się nie wydarzyło” (“As If Nothing Happened” – ang.), w której sportretował przedwcześnie zmarłe gwiazdy i symbole epoki.

Alper Yesiltas fotografią zajmuje się blisko od 20 lat. Zasłynął jako autor zdjęcia tego samego okna w tym samym budynku, które fotografuje od 12 lat. Stopniowo pokazuje przemijanie i degradację otaczającego nas świata. Jego najnowszy projekt także mówi o przemijaniu, ale w odmienny sposób. Tym razem Turecki fotograf wziął na warsztat postacie, które odeszły przedwcześnie. To między innymi król rock‘n’rolla Elvis Presley, gwiazda kung-fu Bruce Lee, artyści epoki “dzieci kwiatów” Janis Joplin i Jimi Hendrix, zamordowany przed swoim domem John Lennon, król Popu Michael Jackson, ofiary własnej psychiki i nałogów Kurt Cobain i Amy Winehouse, zmarły przez powikłania związane z AIDS Freddie Mercury czy w końcu tragicznie zmarła księżna Diana.

Yestilas, wykorzystując możliwości, jakie daje współczesna technologia, próbował otworzyć, jak wyglądaliby oni dziś, gdyby nie umarli przed laty. Trzeba przyznać, że prace robią piorunujące wrażenie.

Księżna Diana

Michael Jackson

 

Amy Winehouse

Freddie Mercury

Źródło: Autor:
Fot. https://www.instagram.com/alperyesiltas/

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij