Świat

Syn rzecznika Putina dał się nabrać na fałszywy telefon z “komisji wojskowej”. Odmówił mobilizacji i powołał się na ojca

Współpracownik rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego zadzwonił do syna rzecznika Kremla, podszywając się pod pracownika wojskowej komendy uzupełnień i wzywając go do stawienia się tam. Mężczyzna odparł, że jego pobyt tam byłby “nie do końca odpowiedni” i że będzie to załatwiać “na innym szczeblu”.

Prowadzący kanał Populiarnaja Politika zadzwonił do syna Dmitrija Pieskowa, podszywając się pod pracownika wojskowej komendy uzupełnień – pisze w Telegramie portal Meduza.

“Jeśli wie pan, że nazywam się Pieskow, to powinien pan zdawać sobie sprawę, na ile jest to nie do końca odpowiednie, bym tam się znajdował” – odpowiedział syn rzecznika Kremla na wezwanie na komendę. Powiedział też, że będzie “to załatwiać na innym szczeblu”.

W środę prezydent Władimir Putin ogłosił w Rosji częściową mobilizację. Zaciąg na wojnę z Ukrainą ma objąć rezerwistów i ludzi, którzy przeszli przeszkolenie wojskowe. Minister obrony Siergiej Szojgu oznajmił, że mobilizacja obejmie 300 tys. ludzi.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Facebook/Nikolay Choles

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij