Rozrywka

Krystyna Janda walczy o przetrwanie. „Ludzie ratunku!”

Krystyna Janda walczy o przetrwanie swoich teatrów. W mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie rozliczenie budżetu, z którego wynika, że deficyt roczny wyniesie 3 miliony. „Ludzie ratunku” – apeluje do swoich fanów aktorka.

Fundacja Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury powstała w 2004 roku. Aktorka jest jednocześnie jej założycielką i prezesem. W ramach fundacji powołano Teatr „Polonia” oraz Och-Teatr w Warszawie. Z powodu pandemicznego lockdownu wiele instytucji kultury i sztuki musiało zmierzyć się z problemami natury finansowej. Podobnie było z teatrami Jandy, które mimo problemów przetrwały kryzysowy okres.

Okazuje się, że ze względu na rosnące koszty utrzymania jej placówki stanęły teraz w obliczu bankructwa. Aktorka poinformowała o tym fakcie w mediach społecznościowych i poprosiła fanów o pomoc. „Nasze statystyki i przewidywany deficyt. Ludzie ratunku! Kupujcie bilety!” – zaapelowała Janda.

Założycielka fundacji zamieściła również rozliczenie budżetu, który pokazuje, że roczny deficyt wyniesie 3 milionów złotych. Z załączonego dokumentu wynika, że instytucje Jandy dysponują rocznym budżetem w wysokości 19 milionów złotych. Fundacja zapewnia, że 95% budżetu stanowią środki własne, a pozostałe 5% dotacje i darowizny. Natomiast 70 % kosztów, to wydatki na wynagrodzenia dla pracowników.

Źródło: stefczyk.info/na podst.SE Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij