Publicystyka

Skandaliczny tekst Onetu. Węglarczyk pyta czy zatęskniliśmy za wojną

Portal Onet 1 września opublikował felieton swojego naczelnego, Bartosza Węglarczyka. Jego tytuł mocno oburzył internautów.

W swoim felietonie Węglarczyk nawiązuje do teorii, że co 70-80 lat każde społeczeństwo musi przejść przez wojnę lub rewolucję, bo wymierają ludzie, którzy pamiętają koszmary poprzedniej. Z tego względu drugie pokolenie powojenne, które podejmuje decyzje, znowu zaczyna uważać wojnę za dobre rozwiązanie – Węglarczyk zauważa rytualnie, że nie dotyczy to Żydów i Holokaustu. Zauważa też, że to pierwsza rocznica II Wojny Światowej, podczas której trwa duża wojna napastnicza w Europie, a cały czas grozi nam ryzyko ataku Chin na Tajwan.

Sam jego tekst jest banalny i odtwórczy i nie warto byłoby się nad nim pochylać. Węglarczyk lub ktoś z Onetu nadał mu jednak wysoce niestosowny, zwłaszcza 1 września, tytuł: „Minęły 83 lata. Czy zatęskniliśmy już za wojną”. To mocno oburzyło internautów.

Warto odnotować, że to nie jest pierwsza taka wpadka Onetu. W 2020 roku, tuż przed Wigilią, opublikowali tekst „Na froncie, w obozie, pod okupacją… Najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia”. Opowiadał o wojennych świętach żołnierzy różnych armii, również niemieckiej, ale także o np. zbrodniach Niemców w Oświęcimiu. Ktoś jednak wpadł na pomysł zilustrowania go zdjęciem nazistów z choinką. Wywołało to taką falę oburzenia, że portal szybko usunął ten tekst, a Węglarczyk publicznie za niego przeprosił.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet, Twitter Autor: WM
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij