Kraj

Gigantyczna nagroda za wskazanie winnych zatrucia Odry. “Chcemy ukarać winnych”

Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę za wskazanie sprawcy wycieku niebezpiecznych substancji do Odry. Wynosi aż milion złotych.

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konferencji w Gorzowie Wielkopolskim, która dotyczyła katastrofy ekologicznej na Odrze. Obiecał, że rząd zrobi wszystko aby zminimalizować negatywne skutki dla ekosystemu Odry. „Jak najszybciej chcemy uporać się z tym nieszczęściem ekologicznym, bo Odra jest naszym dobrem narodowym” – podkreślił.

„Chcemy znaleźć winnych i ukarać ich” – podkreślił premier. Dodał, że najprawdopodobniej doszło do zrzutu niebezpiecznych substancji, z katastrofalnym efektem. Premier poinformował, że uzgodnił z ministrem spraw wewnętrznych i policją nagrodę za wskazanie sprawcy. Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował, że komendant główny policji wyznaczył aż milion złotych nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy.

Premier podkreślił, że problem jest bardzo poważny i stanowi ogromne zagrożenie dla państwa. Przekazał, że zadania zostały już rozdysponowane i „wszyscy działają w pełni sił”. Przyznał jednak, że „doszło do opieszałości niektórych służb, do zbyt wolnej reakcji, do zbyt wolnych działań”. Przypomniał, że z tego powodu wyciągnął już konsekwencje kadrowe i zapowiedział, że w razie potrzeby wyciągnie kolejne.

Premier zaapelował też do opozycji, żeby nie wykorzystywała tej tragedii w bieżącej walce politycznej. „Chcemy w ponad politycznym trybie przystąpić do eliminowania skutków tej klęski ekologicznej” – powiedział – „Zrobimy wszystko, aby nie tylko zapobiegać tego typu wydarzeniom na przyszłość, ale także zrobimy wszystko, aby ograniczyć straty, aby zminimalizować negatywne skutki dla Odry i dla całego ekosystemu”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Lech Muszyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij