Publicystyka

Znana hejterka chciała obrazić Pawła Kukiza. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała

Monika Mesuret to osoba dobrze znana większości użytkowników polskiego “politycznego Twittera”. Od lat zajmuje się publikowaniem niewybrednych komentarzy pod adresem rządu, PiS, prezydenta, czy szeroko rozumianego obozu sprawującego władzę. Tym razem w wulgarny sposób postanowiła zaatakować Pawła Kukiza, jednak najwyraźniej zapomniała, że poseł nie należy do takich, którzy zniewagi zostawiają bez komentarza.

– Kukiz twierdzi, że dostał już propozycje startu list PiSu. Niech idzie. Szmata. – to język, w jakim wyborcy opozycji zwracają się do polityków formacji rządzącej. Właśnie w taki sposób Masuret chciała dopiec liderowi Kukiz’15. Parlamentarzysta nie pozostał jej jednak dłużny.

– Pod tweetem podpisywać się nie trzeba, bo nazwisko jest przy avatarze ale skoro już, to zapytam – Szmata to Pani panieńskie nazwisko czy ksywka z liceum? – odpalił podirytowany Paweł Kukiz.

Sprawa lotem błyskawicy zaczęła rozchodzić się po mediach. Co ciekawe, hejterka zamiast przeprosić zaczęła użalać się nad sobą:

– Rok 2022, 7 lat PiSu, zwykli obywatele ostro krytykujący władzę i polityków, są hejtowani przez polityków władzy i media publiczne. Brawo – napisała w kolenym komentarzu Masure.

Ten tweet jest znamienny, bo sugeruje jakoby nazwanie kogoś szmatą to była zwykła “ostra krytyka” prowadzona przez “zwykłą obywatelkę. Tyle tylko, że Monika Masuret do końca taką zwykłą obywatelką nie jest. Jak wyjaśniał dziennikarz Wojciech Mucha, Masuret jest ” byłą pracownicą Agory i mediów grupy ZPR. Pani Monika Mesuret mieszka na stałe w południowej Francji i to stamtąd obsługuje profil drwiący w wulgarny sposób z prezydenta, premiera i polityków Prawa i Sprawiedliwości”. Mucha opublikował informacje o hejterce przy okazji wycieku danych administratorów kont na Facebooku, do jakiego doszło w 2020 roku. To właśnie Masuret miała stać za hejterskim profilem Racjonalna Polska. Jak można się domyśleć, treści publikowane na tym koncie również ciężko nazwać “ostrą krytyką” – to zwykłe szczucie na polityków PiS i ich koalicjantów.

 

Źródło: stefczyk.info,twitter,niezalezna.pl Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij