Świat

Założyciel organizacji praw człowieka zmarł podczas konferencji prasowej. Wszystko nagrała kamera

Tragiczny finał miała konferencja prasowa w Egipcie z udziałem profesora ekonomii, prawnika i biznesmena z Arabii Saudyjskiej Muhammada al-Qahtani. Podczas wystąpienia Saudyjczyk stracił przytomność i nie udało się go uratować. Do sieci trafiło nagranie z chwili, gdy mężczyzna upada na ziemię.

8 sierpnia w Kairze odbyła się arabsko-afrykańska konferencja prasowa, w której uczestniczył Muhammad al-Qahtani. Portal „arabi21.com” informuje, że był on prezesem zarządu spółki Al-Salam Holding Company.

Podczas swojego wystąpienia al-Qahtani miał wychwalać prezydenta Egiptu Abd al-Fattah as-Sisiego i nazwać go „człowiekiem pokoju”. Później mężczyzna osunął się na ziemię. Na miejsce wezwano ratowników, którzy nie zdołali uratować 46-latka. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci Saudyjczyka.

„Muhammad Al-Qahtani zmarł wczoraj w domu straży granicznej na konferencji arabsko-afrykańskiej. To jest zdjęcie obok jego żony Aishy Al-Jabri” – przekazał na Twitterze dziennikarz Abdullah Elshrif.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak biznesmen upada na ziemię.

Al-Qahtani był prawnikiem, i profesorem ekonomii. Był również założycielem saudyjskiej organizacji praw człowieka, a za swoją działalność w 2013 roku został skazany na dziesięć lat więzienia. Przez dziesięć lat miał również zakaz podróżowania.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RadioZet Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij