Publicystyka

Patryk Jaki pięknie punktuje Tuska. Takiej odpowiedzi lider PO się nie spodziewał

Donald Tusk w swoim stylu komentuje napięcia między Polską i Unią Europejską ws. wypłaty środków z KPO i bezpieczeństwa energetycznego. Zamiast zwrócić jednak uwagę na skandaliczny szantaż, jaki Unia wywiera na Polsce, pisze o “uporze maniaka” Jarosława Kaczyńskiego i uderza w rząd.

Opozycja zdaje się zupełnie ignorować to, kto jest faktycznie odpowiedzialny za zamieszanie związane z wypłatą środków z KPO. Nie dostrzega również, że naciski oraz gierki Brukseli i Niemiec deprecjonują pozycję Polski na arenie międzynarodowej, na co zwracał uwagę m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Każda okazja jest natomiast dobra, żeby uderzyć w rząd i Jarosława Kaczyńskiego. “Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka” – napisał na Twitterze Donald Tusk, powtarzając niczym mantrę znaną narrację opozycji.

“Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć. Słowa PiS o armatach i ogniu zaporowym przeciw Brukseli brzmią groteskowo, ale, wierzcie mi, tu już nie ma się z czego śmiać” – podkreślił lider opozycji.

Tusk nie musiał długo czekać na odpowiedź. Patryk Jaki zwrócił uwagę, że działania Unii Europejskiej na czele z Niemcami to swoista “kara” dla Polski za to, że w demokratycznych wyborach ośmieliła się wybrać inną opcję polityczną niż Platforma Obywatelska. Donald Tusk ma im w tym aktywnie pomagać: “Od lat prowadzi Pan w UE z Niemcami akcję niszczenia wizerunku Polski za to, że obywatele nie wybrali PO” – napisał Patryk Jaki.

Europoseł przypomniał również, że dla PO Polska rządzona przez PiS jest de facto większym wrogiem niż Rosja. Pokłosiem takiego podejścia jest utrata zaufania Polaków do UE: “Pana partia głosuje za większymi sankcjami na Polskę niż na Rosję. Nikt bardziej niż Pan nie niszczy zaufania Polaków do UE” – zauważył Patryk Jaki.

 

Źródło: Stefczyk.info/na podst. Twitter Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij