Kraj

„Nie ma własnych postulatów”. Tusk podbiera hasła Partii Razem, a posłanka składa mu propozycję

Donald Tusk coraz częściej kieruje do Polaków lewicowe hasła i postulaty. Wiele z nich może wydawać się znajomo, a to ze względu na to, że ich pierwotnymi autorami są politycy Partii Razem. Podbieranie haseł wytknęła byłemu premierowi posłanka tego ugrupowania. Złożyła Tuskowi propozycję aby wszedł na ich stronę internetową i poczytał program. „Być może za kilka dni wyjdzie z kolejnym ciekawym pomysłem” – powiedziała Paulina Matysiak.

Wśród postulatów, które głosi Donald Tusk znalazły się m.in. aborcja na żądanie do 12. Tygodnia ciąży czy większe przywileje dla społeczności LGBT. Zapowiedział również podjęcie debaty w temacie Kościoła oraz adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Niedawno głosił hasło: „Mieszkanie prawem nie towarem” i domaga się skrócenia tygodnia pracy.

Na hasła głoszone przez byłego premiera zwróciła uwagę posłanka Partii Razem Paulina Matysiak. Na antenie Programu 3 Polskiego Radia zauważyła, że Tusk sięga po postulaty jej partii. „To pokazuje miałkość i jałowość” – ocenia polityk. Matysiak przyznała, że „jeżeli sięga się po postulaty innego ugrupowania, oznacza to jasno, że nie ma się własnych postulatów”.

Posłanka podkreśliła, że to jej partia w 2018 roku wyszła z pomysłem skrócenia czasu pracy. „Wracamy do niego po wakacjach” – zapewniła.

„We wrześniu będziemy składać projekt ustawy, by skrócić tydzień pracy do 35 godzin. Przypomnę, że teraz pracujemy 40 godzin, mamy kilkuletni sposób dojścia, by ten czas pracy skrócić” – dodała.

Na antenie Polskiego radia Matysiak zaapelowała do lidera PO, polecając mu odwiedzenie strony internetowej Partii Razem.

„Zapraszamy Donalda Tuska, żeby zajrzał na naszą stronę i poczytał nasz program, być może za kilka dni wyjdzie z kolejnym ciekawym postulatem” – powiedziała.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij