Sport

FIFA podjęła niespodziewaną decyzję. Inauguracja mundialu w Katarze przełożona

Mistrzostwa Świata w Katarze nie rozpoczną się zgodnie z wcześniejszym planem czyli 21 listopada, a dzień wcześniej. Jak donosi „The Athletic”, decyzja ta została podjęta po to, by w meczu otwarcia zagrała reprezentacja gospodarzy turnieju.

Mecz otwarcia tegorocznego mundialu miał zostać rozegrany w poniedziałek 21 listopada o godzinie 21:00. Plany jednak uległy zmianie, bowiem jak informuje hiszpański serwis „ole.com” mecz inauguracyjny zostanie rozegrany dzień wcześniej. Te doniesienia zweryfikowała agencja AFP i faktycznie mecz otwarcia mistrzostw świata zostanie rozegrany w niedzielę 20 listopada o godzinie 20:00.

Według wcześniejszych planów FIFA, mundial miał się rozpocząć 21 listopada o godzinie 11:00 meczem Senegalu z Holandią. Później, o godzinie 14:00 na  boisko mieli wybiec reprezentanci Anglii i Iranu. Dopiero na 21:00 tego dnia zaplanowano mecz drużyny narodowej Kataru.

Jak podaje „The Athletic” mistrzostwa mają rozpocząć się dzień wcześniej, po to, by meczem otwarcia było spotkanie gospodarzy tegorocznego turnieju.

Mimo zmian terminy spotkań Biało-Czerwonych nie ulegną zmianie. Zgodnie z terminarzem pierwsze spotkanie zagramy 22 listopada o 17:00 z Meksykiem. Później rywalem Lewandowskiego i spółki będą reprezentanci Arabii Saudyjskiej, z którymi zmierzymy się cztery dni później (14:00). 30 listopada o godzinie 20:00, na zakończenie fazy grupowej wyjdziemy na boisko naprzeciw Argentynie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvpsport Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij