Publicystyka

Skandaliczne komentarze pod wpisem premiera o tragedii w Chorwacji

Podczas, gdy z różnych państw Europy i świata płyną do Polski wyrazy współczucia i solidarności w związku z wypadkiem autokaru wiozącego pielgrzymów do Medjugorie, a rząd dokonuje wszelkich starań, by ranni oraz bliscy śmiertelnych ofiar katastrofy mogli liczyć na jak najszersze wsparcie, wśród zwolenników totalnej opozycji rozpoczęło się tradycyjne plucie na rząd i rozsiewanie przepełnionych nienawiścią komentarzy. Czy nawet w obliczu cierpienia dziesiątek rodzin tak trudno jest zachować przyzwoitość?

“Co zrobili ci biedni ludzie, że wysyłasz do nich ministra śmierci?”,  “A Niedzielski tam po co? Będzie szczepił nieprzytomnych?”, “Niedzielski mógłby już nie wracać”, “Pan Niedzielski to tam potrzebny jak, za przeproszeniem – świni siodło” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod wpisem premiera Mateusza Morawieckiego, informującym o wyjeździe ministra zdrowia do Chorwacji, by na miejscu wspierać potrzebujące pomocy ofiary wypadku. Jak zauważył dziennikarz i komentator telewizji wPolsce.pl Artur Ceyrowski, “wyhodowano w Polsce tabuny chorych z nienawiści psychopatów”, dla których tragedia jest wyłącznie polem do politycznej wojenki.

W swoim wpisie Ceyrowski publikuje listę kilkunastu zebranych na szybko hejterskich komentarzy, choć tylko na samym Twitterze jest ich znacznie więcej. Z przyzwoitości ograniczyliśmy się do zacytowania kilku z nich.

Przypomnijmy, że do wypadku polskiego autokaru doszło nad ranem nieopodal chorwackiej stolicy – Zagrzebia. Dotychczas służby informują o kilkunastu zmarłych osobach, choć ta liczba może się zwiększyć, bo część ofiar jest w poważnym stanie. Od początku nasz rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia rodzinom i chorwackim służbom ratunkowym. Na miejscu są przedstawiciele polskiego rządu, a ofiarom pomagają m.in. polscy policjanci z misji przebywający na misji na Bałkanach. Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło też specjalną infolinię, na której rodziny ofiar mogą uzyskać niezbędne informacje m.in.  o stanie zdrowia swoich bliskich.

 

Źródło: Stefczyk.info/na podst. Twitter Autor:
Fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC//Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij