Świat

Rosyjska propaganda w pełnej krasie. Rzekoma ofiara ataku Ukraińców rusza głową

Rosyjska telewizja pokazała nagranie, które miało zobrazować skutki rzekomego ataku Ukrainy przeprowadzonego podczas pogrzebu separatystki z Donieckiej Republiki Ludowej. Wideo przedstawia m.in. ofiarę wspomnianego ataku, jednak uwagę zwraca jeden szczegół. Osoba, którą miała dowodzić brutalności Ukraińców rusza głową.

Czwartego sierpnia przeprowadzono ostrzał Doniecka, gdzie wówczas odbywały się uroczystości pogrzebowe Olgi Kaczury. To rosyjska pułkownik, urodzona w Ukrainie, która w 2014 roku przeszła na stronę wroga. Celem ataku mieli być zebrani na uroczystości.

Rosja twierdzi, że ostrzał przeprowadziły siły ukraińskie, które z kolei zaprzeczyło doniesieniom o ataku. Ukraińskie wojsko zapewniło, że Donieck nie był przez nich atakowany.

Rosyjskie źródła nie podają jednoznacznej wersji wydarzeń. Kanał 24 przekazał, że według jednej wersji w ostrzale zginęło pięciu cywili, z kolei inne źródła mówią o jednej ofierze, którą miała być kobieta.

„Rosyjskie agencje twierdzą, że ceremonia pożegnalna ze zdrajcą Ukrainy Kaczurą, pomimo ‘ostrzału’, odbyła się, a przedstawiciele administracji okupacyjnej tymczasem twierdzą, że została przełożona” – przekazał Kanał24.

W mediach pojawił się materiał telewizji RT, który przestawia wnętrze hotelu Donbass Palace. Widać na nim zniszczenia, takie jak okiennice z wybitymi szybami, przewrócone meble i uszkodzone zasłony. Wideo przedstawia także rzekomą ofiarę ataku. Na zbliżeniu widać ciało kobiety leżącej przed hotelem. W pewnym momencie „ofiara” porusza głową. Wtedy też do ciała podchodzi mężczyzna i zakrywa je czerwonym materiałem. Wówczas kobieta ponownie się porusza.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij