Kraj

Ojciec i córka razem chwycili za bejsbole i “ukarali” współbiesiadnika. Patologia w Pile

40-letni mężczyzna oraz jego 20-letnia córka zostali zatrzymani w związku z pobiciem 43-latka przy użyciu kijów bejsbolowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile (wielkopolskie) ojciec i córka zostali tymczasowo aresztowani; grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy KPP w Pile (wielkopolskie) st. sierż. Wojciech Zeszot, do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia.

“Do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o pobiciu, do którego miało dojść późnym wieczorem na terenie jednego z pilskich osiedli. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy ustalili personalia osób uczestniczących w tym zdarzeniu oraz jego okoliczności” – podkreślił Zeszot.

Dodał, że następnego dnia 40-letni mężczyzna oraz jego 20-letnia córka zostali zatrzymani. Policjanci potwierdzili, że dzień wcześniej podczas towarzyskiego spotkania kilku osób, w którym uczestniczyła również 20-letnia kobieta doszło do słownej awantury z pokrzywdzonym 43-latkiem. Po chwili 20-latka opuściła spotkanie i udała się do domu, gdzie opowiedziała całą historię swojemu ojcu.

“Wtedy właśnie 40-letni mężczyzna wziął kij bejsbolowy i udał się do mieszkania pokrzywdzonego. Po chwili dołączyła również 20-latka trzymając w ręku drugi kij. Pokrzywdzony wyszedł z mieszkania przed budynek, gdzie 40-letni mężczyzna wraz ze swoją córką zaczęli uderzać go po głowie i całym ciele. Obrażenia mężczyzny okazały się poważne, ale nie zagrażały jego życiu” – zaznaczył Zeszot.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, które jest zagrożone karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Źródło: PAP Autor: Anna Jowsa
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij