Świat

Nawet Niemcy już to widzą. “Schroeder to rzecznik Putina, szerzy propagandę Kremla”

Były niemiecki kanclerz Gerhard Schroeder działa jako rzecznik Putina w Niemczech i jest celowo wysyłany przez Kreml w celu osłabienia pozycji rządu w Berlinie – powiedział w czwartek gazecie “Bild” sekretarz generalny współrządzącej w Niemczech liberalnej partii FDP Bijan Djir-Sarai.

Schroeder jest “nieodłącznym elementem systemu Putina” i wydaje się, że “całkowicie stracił kontakt z rzeczywistością, szerzy w Niemczech czystą propagandę kremlowską” – ocenił Djir-Sarai.

Zdaniem polityka FDP “Rosja świadomie wykorzystuje dostawy energii jako broń przeciwko Europie i Niemcom, a pan Schroeder usprawiedliwia tę niebezpieczną strategię”.

W nowym wywiadzie dla tygodnika “Stern” i oraz stacji RTL/ntv Schroeder zdemaskował się jako “ramię kremlowskiej propagandy, która od tygodni bierze na cel (obecnego kanclerza Niemiec) Olafa Scholza i ze wszystkich sił stara się wbić klin między niego a naród niemiecki” – pisze “Bild”.

Jak ocenia gazeta, “Schroeder stał się zagrożeniem dla polityki bezpieczeństwa (Niemiec)”. “Teraz pojawia się pytanie: jak radzić sobie z byłym kanclerzem, którego wrogie siły wykorzystują jako narzędzie w wojnie informacyjnej?” – pyta.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij