Kraj

“Fakt” skłamał o marszałek Witek. Długo czekali z publikacją sprostowania

Rok temu tabloid „Fakt” opublikował artykuł o wizycie marszałek Elżbiety Witek w Karpaczu, który okazał się fake newsem. Dopiero teraz raczyli go sprostować.

Rok temu na stronie internetowej dziennika pojawił się artykuł o tym, że marszałek Witek udała się na Forum Ekonomiczne w Karpaczu rządowym śmigłowcem. W jego treści pojawiło się nawet nagranie pokazujące z oddali lądowanie rządowego śmigłowca. Artykuł oburzył zwolenników opozycji, którzy zaczęli oskarżać rząd o rozpasanie i niegospodarność.

Szybko okazało się jednak, że był to fake news. Marszałek Witek nie poleciała na forum w Karpaczu śmigłowcem, bo w ogóle jej na nim nie było. Potwierdziła to Kancelaria Sejmu, która zażądała usunięcia kłamliwego artykułu i opublikowania sprostowania. Redakcja szybko usunęła ten tekst, ale sprostowanie się nie pojawiło.

Zmieniło się to dopiero po 11 miesiącach. W środę 3 sierpnia sprostowanie wreszcie pojawiło się na stronie „Faktu”. „Roku i przegranej w dwóch instancjach sądowych potrzebował wydawca serwisu Fakt.pl (niemiecko-szwajcarski RASP – dop. red.) by w końcu sprostować, że Marszałek Sejmu nie leciała śmigłowcem na Forum w Karpaczu we wrześniu ’21, gdyż w ogóle nie była tam obecna” – skomentował Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij