Kraj

Ależ odlot prezydent Dulkiewicz! “Oddali gdański Lotos w ręce łapówkarzy, przestępców i morderców”

– Dziękowanie Bogu za oddanie gdańskiego, pomorskiego, polskiego @GrupaLOTOS w ręce łapówkarzy, przestępców i morderców… Brak słów @strukmieczyslaw @PomorskieEU – napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz. Te słowa są komentarzem prezydent Gdańska do… mszy świętej zorganizowanej przez włodarzy Orlenu i Lotosu w gdańskiej bazylice św. Brygidy.

Uroczystość w gdańskiej świątyni była jednym z elementów formalnego podsumowania fuzji Lotosu z Orlenem, którą zakończono 1 sierpnia br. Najpierw połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos zostało zarejestrowane przez sąd, co prawnie zakończyło wieloletni proces łączenia spółek. Później w gdańskiej siedzibie Lotosu zorganizowano konferencję dotyczącą procesu przejęcia, a w godzinach popołudniowych w bazylice św. Brygidy odbyła się uroczysta msza, która zwieńczyła proces fuzji i zawierzyła przyszłość spółki Bogu.

W czasie mszy do gdańskiej świątyni przeniesiono replikę krzyża z centrali PKN Orlen, którą w w 2003 roku pobłogosławił papież Jan Paweł II. Niemal identyczny krzyż był też częścią bursztynowego ołtarza w gdańskiej bazylice św. Brygidy. Po połączeniu Orlenu i Lotosu oba krzyże zostały, w obecności zarządów Lotosu i Orlenu, symboliczne “połączone” i umieszczone na ołtarzu w historycznej świątyni w Gdańsku.

Z trudnych do wytłumaczenia względów msza święta, podobnie jak i proces łączenia koncernów, wywołała furię wśród przedstawicieli opozycji. Efekty oburzenia polityków opozycji były widoczne także w sprzyjających opozycji mediach lewicowo-liberalnych. Najostrzejszy komentarz pochodził jednak nie od niechętnych polskiemu rządowi publicystów, ale od prezydent Dulkiewicz, która na Twitterze zasugerowała, że Orlen oddano… “w ręce łapówkarzy, przestępców i morderców”.

Do słów Dulkiewicz odniosło się m. in. biuro prasowe PKN Orlen, które przypomniało, że ” tego typu wypowiedzi nie zachęcą kolejnych inwestorów do zaangażowania i tworzenia nowych miejsc pracy w Gdańsku. Partnerzy transakcji zostali zatwierdzeni przez Komisję Europejską, spełniając wszelkie jej wymagania”.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij