Publicystyka

Korwin-Mikke zakpił z Powstańców Warszawskich

Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie wywoływał kontrowersje. Tym razem opublikował na swoim Twitterze mema kpiącego z powstańców warszawskich.

Polityk Konfederacji poinformował swoich zwolenników, że podczas wieczornego spotkania w Sopocie pojawiło się sporo ludzi. Dodał jednak z przekąsem, że „gdy wczoraj rano mówiłem o Powstaniu, to może 20 osób chciało słuchać”. „Od sympatyków dostałem 1 kg cukru, od jakiegoś wroga 2 ₽ z wiadomą intencją. Śp.Władysław Jagiełło przyjął był 2 miecze od śp.Konrada von Jungingena, więc też przyjąłem” – napisał.

Korwin zilustrował swój wpis memem kpiącym z powstańców. Widać na nim roześmianych niemieckich żołnierzy. „Kiedy odebrałeś właśnie nowy moździerz 60cm Karl Gerat 040, a powstańcy atakują cię zaostrzonym jabłkiem” – głosił podpis.

Karl Gerat był najcięższym moździerzem drugiej wojny światowej. Zaprojektowano go do niszczenia bunkrów Linii Maginota, ale opóźnienia sprawiły, że użyto go bojowo po raz pierwszy dopiero na froncie wschodnim. Ostatni z sześciu wyprodukowanych pojazdów, o nazwie własnej Ziu, wziął udział w Powstaniu Warszawskim. To właśnie trafienie jego pociskiem w budynek Prudentiala zarejestrował na słynnej fotografii Sylwester Braun. W sierpniu 2012 podczas budowy II linii metra ekipa budowlana odnalazła jego niewybuch pod placem Powstańców Warszawy.

Internauci szybko odpowiedzieli na wpis Korwina. Zwrócili też uwagę, że popełnił w nim żenujący błąd historyczny.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij