Publicystyka

Europoseł Nowej Lewicy stwierdził, że marsz Powstania Warszawskiego organizują faszyści. Mocna reakcja internautów

Europoseł Nowej Lewicy Łukasz Kohut stwierdził na Twitterze, że Marsz Powstania Warszawskiego organizują faszyści. Internauci nie zostawili na nim suchej nitki.

Dzisiaj obchodzimy 78 rocznicę Powstania Warszawskiego. Ponownie z tej okazji ulicami Warszawy przejdzie Marsz Powstania Warszawskiego. Trzaskowski wywalczył jedynie w sądzie, że nie będzie to zgromadzenie cykliczne, ale portal wPolityce informował, że Zastępca Prokurtora Generalnego Robert Hernand przygotowuje skargę na tę decyzję do Sądu Najwyższego.

Organizatorem Marszu jest stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości. To nie spodobało się europosłowi Nowej Lewicy Łukaszowi Kohutowi. „Nazwijmy rzeczy po imieniu – Marsz Powstania Warszawskiego organizują polscy faszyści pod wodzą Pana Roberta Bąkiewicza dotowani przez państwo polskie” – napisał na swoim Twitterze – „Upadek państwa, porażka edukacji historycznej i zwykła głupota”.

Skandaliczne słowa europosła spotkały się z mocną odpowiedzią internautów.

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij