Publicystyka

To emeryci są winni inflacji; dlatego trzeba im zabrać “czternastki” – radzi poseł PO

Emeryci dostają czternastą emeryturę, a następnie “biegną do sklepu, te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację” – tak zdaniem posła opozycji Tomasza Lenza wygląda mechanizm rosnących cen w naszym kraju. A zatem nie wojna, nie Putin, nie zawirowania na światowych rynkach surowców, ale polski emeryt jest odpowiedzialny za problem inflacji.

Jak donosi portal TVP.info, poseł opozycji Tomasz Lenz postawił zaskakującą diagnozę przyczyn inflacji w Polsce. Otóż, mają za nią odpowiadać polscy emeryci, którzy dostają za dużo pieniędzy, np. tzw. “czternastą emeryturę”. W dodatku ośmielają się wydawać swoje środki, tym samym sprawiając, że inflacja idzie w górę. “Ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu, te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację” – zauważył poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz w programie “Minęła 9”.

Lenz zaproponował, by ukrócić te “niecne” praktyki emerytów, polegające na wydawaniu pieniędzy w sklepach, i zabrać im dodatkowe wypłaty emerytur: “Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływu pieniądza na rynek. Czyli może jednak zawiesić <<czternastkę>> i <<piętnastkę>> – zaproponował poseł.

Na słowa Lenza zareagował poseł PiS Adam Andruszkiewicz: “Dziś poseł Platformy Obywatelskiej, Tomasz Lenz zaproponował <<zawieszenie>> wypłat dodatkowych świadczeń dla Polaków przyznanych przez rząd PiS stwierdzając, że <<emeryci nakręcają inflację>>. Czy mamy zatem ogłoszony w końcu prawdziwy program PO?!” – napisał na Twitterze Andruszkiewicz.

 

Źródło: Stefczyk.info na pods. TVP.info/Twitter Autor: KF
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij