Rozrywka

Kto zastąpi Edwarda Miszczaka? Oto nowa szefowa TVN

Odejście Edwarda Miszczaka ze stanowiska dyrektora programowego TVN zmusiło właściciela stacji do poszukiwania osób, które zastąpią jednego z najważniejszych ludzi dla stacji z ul. Wiertniczej. Osób, bo wraz z odejściem Miszczaka TVN przemeblował strukturę pionu redakcyjnego i stworzył kilka nowych stanowisk. Według komunikatów medialnych Discovery, nowe stanowisko dyrektora kanału obejmie Lidia Kazen. Kim jest osoba, która ma zastąpić Miszczaka na tym arcyważnym stanowisku? 

Era jednego z najważniejszych magnatów telewizyjnych zakończyła się w czerwcu br., po 25 latach pracy na rzecz TVN, którą Miszczak współtworzył razem z Mariuszem Walterem. Od 1998 roku pełnił rolę dyrektora programowego stacji, był też wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej TVN.

Po jego odejściu Grupa TVN Warner Bros. Discovery ogłosiła zmiany w strukturze pionu programowego. Wg ich komunikatu, Bogdan Czaja objął funkcję group vice president programming & operation, Jarosław Potasz został group vice presidentem studios & productions. Lidla Kazen będzie z kolei piastować nowo powstałą funkcję dyrektorki kanału TVN.

Według portalu WP Gwiazdy, Kazen, która do tej pory obejmowała stanowisko dyrektor programowej stacji TTV odpowiada za kariery telewizyjne m.in. Przemysława Kossakowskiego, Sylwii Bomby czy Dagmary Kaźmierskiej. Od 2021 roku była również dyrektor programową serwisu Player.pl. Jak informują należące do WP media, Kazen pochodzi z niewielkiej miejscowości w Małopolsce i chce tworzyć telewizję “dla wszystkich”.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij