Kraj

Zaskakująca propozycja Platformy. Chcą, by Giertych zastąpił Ziobrę. Oni naprawdę na to wpadli!

Kto według liderów Platformy Obywatelskiej najlepiej nadaje się na Prokuratora Generalnego? Okazuje się, że skompromitowany polityk, oficjalny adwokat osób związanych z tą partią oraz osoba poszukiwana przez prokuraturę i oskarżana przez nią o branie brudnych pieniędzy – Roman Giertych. Ta rekomendacja, której byłemu liderowi Młodzieży Wszechpolskiej udzielił marszałek Senatu Tomasz Grodzki, mówi o dzisiejszej opozycji wszystko.

Tomasz Grodzki wraz z innymi politykami PO ruszył w trasę, by wziąć udział w spotkaniach z mieszkańcami. Podczas jednego z nich, w powiecie polickim zapowiedział, że po wygranych wyborach jego partia dokona rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Tym drugim miałby zostać Roman Giertych!

Zastanawiające, że Grodzki, sam podejrzewany przez prokuraturę o przyjmowanie korzyści majątkowych, postuluje, by prokuratorem generalnym był człowiek, którego organy ścigania podejrzewają o pranie pieniędzy. Co więcej, kandydaturę tę popiera kolejny z senatorów PO, który ze swojego postępowania musiał się tłumaczyć przed sądem: Stanisław Gawłowski.

– Dobry pomysł! Prawo i sprawiedliwość zagości w prokuraturze. Uczciwi będą zadowoleni. Kasta łamiących prawo funkcjonariuszy PiS odpowie za swoje grzechy – wypalił na Twitterze Stanisław Gawłowski, którego nie tak dawno przed sądem reprezentował nie kto inny, jak Roman Giertych.

W typowym dla siebie ironicznym tonie sprawę skomentował m.in. publicysta Rafał Ziemkiewicz.

 – Grodzki, Gawłowski, Giertych. Koperty, melioracja i psychopatyczna żądza zemsty. Fantastyczna oferta dla wyborców – napisał na Twitterze autor “Michnikowszczyzny”.

A jak do sprawy odnosi się sam zainteresowany, czyli Roman Giertych? Utrzymuje, że funkcja prokuratora generalnego to mordęga i przyznaje, że są lepsi kandydaci od niego.

– Nie wiem kto będzie przyszłym PG. Jest wielu lepszych ode mnie kandydatów: Bodnar, Tuleja i wielu innych. Nikt też o zdrowych zmysłach nie będzie się na tę mordęgę pchał. Ale miło patrzeć na strach pisowców.😀 Aż chciałoby się im powiedzieć: niewinni nie mają się czego bać.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij