Publicystyka

Rzecznik PiS wyśmiał Tuska i przypomniał scenę z uniwersytetu. Nawet wyborcy nie wierzą w swojego lidera

W Tuska nie wierzą już nawet jego zagorzali wyborcy? Za każdym razem, kiedy otwiera usta powinno mu się przypominać tę scenę. Tak zrobił rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Lider PO na początku czerwca wygłosił wykład na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie dzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat polityki zagranicznej. Gdy postanowił opowiedzieć o jego relacjach z Angelą Merkel, część publiczności zaczęła rechotać.

Choć sprawa miała miejsce blisko miesiąc temu, doskonale oddaje ducha Platformy Obywatelskiej i pokazuje dwie prawidłowości. Po pierwsze: ludzie niezbyt poważnie traktują to, o czym mówi Donald Tusk i nie do końca mu wierzą. Po drugie: reakcja Tuska na krytykę bywa zbyt przesadzona. Czyżby lider PO tak ciężko znosił wszelkie akty niezadowolenia?

– Angela Merkel i moja uległość wobec niej. Ta teza nie jest prawdziwa – przekonywał Tusk, jednak nie za skutecznie, skoro za chwile musiał pytać  – dlaczego się śmiejecie?

Trudno nie zgodzić się z rzecznikiem PiS Radosławem Foglem, który przypomniał to nagranie. Jest ono wyśmienite.

Źródło: Autor: pf
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij