Kraj

Samorządowcy związani z opozycją zakłócali spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Inowrocławia. Szokujące sceny

Sympatycy opozycji zakłócali wizytę Jarosława Kaczyńskiego w Inowrocławiu i wyzywali idących na spotkanie mieszkańców. Według portalu TVP.info do takich zachowań mieli namawiać aktywistów samorządowcy związani z PO i Porozumieniem Ryszarda Brejzy. Bulwersujące nagrania, które krążą w sieci, pokazują sympatyków opozycji, wśród których prym wiedzie śmiejący się wiceszef Rady Miejskiej Inowrocławia Grzegorz Kaczmarek, który opowiada, jak rozpoznał, że na spotkanie idą sympatycy PiS. – A po czym pan poznał? – pada pytanie. “Po g*wnie!” – odpowiada Kaczmarek. 

Do incydentów doszło na spotkaniu mieszkańców Inowrocławia z prezesem PiS, które zakłócali sympatycy i przedstawiciele opozycji.

–  Ich zachowanie było wysoce naganne. Bardzo niestosowne. Obfitowało w wiele wulgaryzmów i było wręcz chamskie – ocenił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej radny Marcin Wroński (PiS), cytowany przez portal TVP.info.

Według Wrońskiego, przed spotkaniem mieszkańców z prezesem aktywiści Platformy mieli namawiać do zakłócania wydarzenia:

– Przed spotkaniem ten aktyw Platformy Obywatelskiej, bo postronnych mieszkańców można by policzyć na palcach jednej ręki, zachęcał do kontrmanifestacji – dodał.

Jak ocenił, „nie każda partia polityczna musi się każdemu podobać, nie każdy musi mieć te same poglądy, ale jeżeli tam padał szereg wyzwisk, obelg, wulgaryzmów, wręcz podsycania do mowy nienawiści, szczucia na inne opcje polityczne, to jest to wysoce naganne”.

Zdaniem Wrońskiego, prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i jego syn, senator PO Krzysztof Brejza “oskarżają innych o podsycanie nienawiści między Polakami”, ale sami nie stosują się do tych zasad.

– Tymczasem to, co zrobiła ich rodzina polityczna, jest wysoce naganne. Żądamy, żeby wobec tych osób zostały wyciągnięte konsekwencje – komentował radny.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij