Świat

Policja skontrolowała kijowskie lokale. Ponad 200 mężczyzn otrzymało wezwanie do wojska

W 420 kijowskich lokalach przeprowadzono kontrole pod kątem przestrzegania reguł godziny policyjnej; pracownicy wojskowych komend uzupełnień wręczyli 219 mężczyznom w wieku poborowym wezwania do służby w armii – poinformowała w poniedziałek agencja UNIAN za komendantem policji Kijowa Iwanem Wyhiwskim.

Zasad bezpieczeństwa nie przestrzegano w dwóch klubach – wbrew zarządzeniom władz lokale pozostawały otwarte w godzinach nocnych. Przebywało tam 413 osób, w tym ponad 200 mężczyzn w wieku umożliwiającym służbę wojskową.

“Będziemy nadal przeprowadzać takie kontrole, ponieważ każdy mieszkaniec stolicy powinien rozumieć powagę sytuacji i mieć świadomość zagrożenia, jakie nadal istnieje ze strony agresora (Rosji – PAP). Poruszanie się po mieście w czasie godziny policyjnej jest surowo zabronione, z wyjątkiem pojazdów specjalnych i szczególnych, nagłych sytuacji” – podkreślił Wyhiwski.

Zakaz obowiązuje w obwodzie kijowskim od niedzieli (26 czerwca) do 3 lipca w godzinach od 23 do 5 rano (od godz. 22 do 4 rano czasu polskiego).

Źródło: PAP Autor: szm/ tebe/
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij