Rozrywka

Piękno jest względne? Wybrano najbrzydszego psa świata

W Kalifornii wybrano najbrzydszego psa świata. Został nim 17-letni grzywacz chiński o imieniu Happy Face.

Właścicielka zwycięskiego psa powiedziała organizatorom konkursu, że był on przez wiele lat zaniedbywany przez swojego właściciela, aż w końcu trafił do schroniska. Tam zobaczyła go w sierpniu zeszłego roku, i od razu ujął ją za serce. Pracownicy ostrzegali ją, że zwierzę jest mocno schorowane i może przeżyć tylko kilka tygodni, ale mimo tego go adoptowała. „Przyrzekłam sobie, że dam mu tyle miłości, aby mógł zapomnieć jak okropne było jego poprzednie życie” – powiedziała.

W końcu postanowiła wystawić go w Konkursie na Najbrzydszego Psa Świata. Impreza ta odbywa się od niemal pół wieku w kalifornijskiej miejscowości Petaluma. Jej organizatorzy chcą promować w ten sposób adopcję starych i chorych zwierząt, które dla wielu osób wydają się odstraszające.

Happy Face nie dał żadnych szans konkurencji i zajął w nim pierwsze miejsce. Jego właścicielka wygrała 1500 dolarów i wycieczkę do Nowego Jorku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij