Świat

„Gdy ktoś go atakował, wpadał w szał”. Jak wyglądało dzieciństwo Putina?

Dorastał w brudnym domu bez łazienki i ogrzewania. Dziś jest prezydentem Rosji i wywołał okrutną wojnę w Ukrainie. Okazuje się, że Władimir Putin już w dzieciństwie był „podstępny i problematyczny” oraz wykazywał skłonności do przemocy. 

Brytyjski dziennik „The Sun” pisze, że prezydent Rosji dorastał w brudnym mieszkaniu z karaluchami, które dzielono z dwoma innymi rodzinami. Nie było w nim łazienki i ogrzewania.

Wiktor Borisenko był najlepszym przyjacielem z dzieciństwa Władimira Putina. Prezydenta Rosji opisuje jako „dziecko jak z koszmaru”. Zaznacza, że już wtedy był „podstępny i problematyczny”. Borisenko wspomina, że Putin w dzieciństwie był w stanie wdać się w bójkę z każdym i nikogo się nie bał. „Nigdy nie przyszło mu do głowy, że ktoś może być silniejszy od niego i go pokonać. Był słaby, a w walce i tak zwyciężał, bo, gdy ktoś go atakował, wpadał w szał. Drapał go, gryzł, wyrywał mu kępki włosów, walczył do końca” – mówi.

Mając 12 lat Władimir Putin przeniósł się do innej szkoły, w której zmienił swoje zachowanie i był trochę spokojniejszy. Trenował sztuki walki, a gdy poprawił się w nauce wstąpił w szeregi Wszechzwiązkowej Organizacji Pionierskiej, a następnie Partii Komunistycznej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.se.pl Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij