Świat

Był kapitanem ukraińskiej marynarki, a teraz ostrzeliwuje swój kraj dowodząc okrętem wroga

Państwowe Biuro Śledcze (DBR) ustaliło, że były kapitan ukraińskiej marynarki, dowodzi obecnie korwetą rakietową „Wysznij Wołoczok”, która atakuje Ukrainę z Morza Czarnego. DBR zarzuca zdradę oficerowi, który po aneksji Krymu porzucił swój kraj na rzecz Rosji.

W przeszłości kapitan służył w jednostce marynarki Ukrainy na terenie Autonomicznej Republiki Krymu. Jednak po aneksji tego terytorium, której w 2014 roku dokonała Rosja, wojskowy przeszedł na stronę okupanta. Po zaprzysiężeniu został oficerem we Flocie Czarnomorskiej.

DBR poinformowało, że dezerter dowodzi obecnie korwetą rakietową „Wysznij Wołoczok” i ostrzeliwuje terytorium Ukrainy z Morza Czarnego. „Śledczy DBR zebrali wystarczające dowody i poinformowali go o podejrzeniu zdrady, za co grozi do 15 lat więzienia” – przekazano

To kolejny przypadek przejścia na stronę Rosji wysokiego rangą oficera ukraińskiej marynarki. Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy ogłosiło podejrzenie o zdradę kapitanowi fregaty „Admirał Makarow”, która została nowym okrętem flagowym rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, po zatopieniu krążownika „Moskwa”.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij