Kraj

Jarosław Kaczyński zdradził, kiedy przestanie być prezesem PiSu

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Polska Times.pl. Zdradził w nim kiedy przestanie szefować partii.

Prezes PiS został zapytany o wywiad, jakiego udzielił niedawno TVP Info. Stwierdził w nim, że minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak to najlepszy minister i zastąpi go we wszystkim. Dziennikarze zauważyli, że jego słowa zabrzmiały tak, jakby namaścił go na swojego następcę. Kaczyński odparł, że w sprawach kierownictwa partii decyzje zapadną na następnym kongresie.

Na tym kongresie, który odbędzie się za trzy lata, zostanie także wybrany nowy przewodniczący partii. Kaczyński zdradził, że nie stanie już do tych wyborów. Jeśli w następnych wyborach dostanie się znowu do sejmu, to ma zamiar być zwykłym posłem. Dodał, że planował nie kandydować już w 2020 roku, ale „ówczesne wydarzenia” sprawiły, że jednak zgłosił swoją kandydaturę na kongresie, który odbył się w 2021. „Mam nadzieję, że w 2025 roku sytuacja będzie zupełnie inna” – stwierdził,

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij