Publicystyka

Tak robi się interesy w Warszawie. Turecki deweloper, przyjaciele Putina i cenna działka na Mokotowie

Kontrowersyjny obrót cenną działką, którą Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otrzymała w czasach II RP i plan budowy mieszkań deweloperskich w bezpośrednim sąsiedztwie stuletniego parku dendrologicznego. W tle osławiony turecki deweloper Sabri B. oraz francuska firma budowlana powiązana z bliskim przyjacielem Władimira Putina.

Jak doszło do tego, że na sprzedaną przez SGGW, cenną z punktu widzenia historycznego oraz ekologicznego działkę na warszawskim Mokotowie, niedługo może wjechać ciężki sprzęt budowlany? Jaką rolę w sprawie odegrało miasto oraz państwowa uczelnia SGGW?

Jakie problemy mogą pojawić się po realizacji inwestycji przez dewelopera? Kto kryje się za spółką Euro Power Centrum, która kupiła działkę od SGGW za 18 mln złotych, a rok później sprzedała francuskiemu deweloperowi Vinci za 30 mln?

Co na temat firmy Vinci powiedziała nam rosyjska aktywistka Jewgienija Czirikowa, która protestowała przeciwko budowie przez inwestora autostrady Moskwa-Petersburg? Dlaczego SGGW wszczęła postępowania wyjaśniające wobec trzech swoich naukowców, którzy wydali opinię ws. ochrony konserwatorskiej terenu parku SGGW wraz z otoczeniem? „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o 23:00 w TVP1.

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij