Kraj

Ukradł kiełbasę i pobił pracowników sklepu. Po kilku dniach wrócił pod sklep. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą – powiedziała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska. Mężczyzna najpierw ukradł ze sklepu kiełbasę, a gdy próbowali go zatrzymać pracownicy sklepu, rzucił się na nich z pięściami.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja, kilka dni temu napastnik został namierzony przez policję.

Do sklepu na warszawskiej Woli wszedł mężczyzna, którego łupem padła kiełbasa, z którą wyszedł ze sklepu nie płacąc za nią. Zauważyli to pracownicy sklepu, którzy próbowali zatrzymać 19-latka. “Doszło do szamotaniny, mężczyzna zaatakował pracowników, zadawał im ciosy pięścią i kopał po twarzy” – podkreśliła komisarz Marta Sulowska.

Chwilę później mężczyzna uciekł. “Policjanci przeprowadzili oględziny. Został również zabezpieczony monitoring. Śledczy rozpoczęli ustalenia tożsamości napastnika. Kilkanaście dni później mężczyzna pojawił się w pobliżu sklepu, gdzie doszło do napaści. Powiadomieni o tym policjanci zatrzymali go” – podała policjantka.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. “Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz spowodowania obrażeń ciała trwających powyżej dni 7. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności” – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

“Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego” – dodała prokurator.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Figaj
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij