Kraj

Awantura w Sejmie! Szokujące zachowania Klaudii Jachiry w czasie składania przysięgi przez Adama Glapińskiego

Adam Glapiński złożył przed Sejmem przysięgę w związku z objęciem funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję. Chwilę przed jego wejściem na mównicę sejmową, posłanka Klaudia Jachira rozrzuciła z galerii sejmowej konfetti i fałszywe banknoty. 

Zachowanie posłanki Koalicji Obywatelskiej w momencie zaprzysiężenia szefa NBP udokumentował poseł Adam Andruszkiewicz:

Skutki happeningu Jachiry zaprezentował także Radosław Fogiel, który do swojego zdjęcia na Twitterze dołożył pytania skierowane do Borysa Budki, szefa klubu KO w Sejmie:

– Efekt bezdennie głupiego happeningu pani Jachiry. Kto ma to sprzątać? Pracownicy Sejmu, bo jaśnie pani poseł ma taką fanaberię? Może @bbudka wyznaczy chętnych ze swojego klubu? – dopytywał.

W trakcie składania przez Glapińskiego przysięgi opozycja trzymała transparenty m.in. z hasłami: “Glapiński musi odejść”, “Rata kredytu hipotetycznego +2350 zł”, “Drożyzna PiS”; wznoszono także okrzyki “drożyzna”.

– Obejmując obowiązki Prezesa Narodowego Banku Polskiego przysięgam uroczyście, że postanowień Konstytucji i innych ustaw będę ściśle przestrzegać oraz że we wszystkich swoich działaniach dążyć będę do rozwoju gospodarczego Ojczyzny i pomyślności obywateli. Tak mi dopomóż Bóg – mówił prezes Glapiński przed Sejmem.

Szef banku centralnego jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta RP na 6 lat. Do wyboru potrzebna jest bezwzględna większość głosów. Prezesem NBP można być przez dwie kadencje.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij