Kraj

“Wakacji nie będzie”. PAŻP negocjuje z kontrolerami lotów

Pełnomocnik Związku Zawodowego Kontrolerów Lotu Anna Garwolińska stwierdziła wczoraj, że Polacy w tym roku nie polecą na wakacje. Przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej twierdzą jednak, że negocjacje z kontrolerami były owocne.

Jedną z przyczyn protestu kontrolerów było obniżenie im średnich zarobków. Według PAŻP ich średnie zarobki wynosiły ok. 32 tysiące złotych na rękę, ale sami kontrolerzy twierdzili, że zarabiają średnio od 8 do 14 tysięcy netto. Oprócz tego ZZKRL sformułował 24 postulaty dotyczące wprowadzenie zmian do procedur. W ramach porozumienia PAŻP zaakceptował te postulaty tak, aby Polacy mogli bez przeszkód polecieć na majówkę.

To porozumienie obowiązywało do 10 czerwca. W poniedziałek reprezentująca ZZKRL Garwolińska powiedziała portalowi Money.pl, że PAŻP „wycofuje się z porozumień”. „Wakacji nie będzie” – stwierdziła.

Rzecznik PAŻP Rusłana Krzemińska stwierdziła jednak w rozmowie z Polsat News, że rozmowy z kontrolerami były owocne, a porozumienie nie zostało zerwane „Jesteśmy etapie doprecyzowania tych nieścisłości i niejasności, które pojawiły się przy pojedynczych wątkach” – powiedziała – „Wszystko zmierza ku dobremu zakończeniu, a my trzymamy się ustalonego harmonogramu”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij