Świat

Syn Elona Muska chce zmienić imię, gdyż ma dość ojca i czuje się kobietą

Media odkryły, że jeden z synów miliardera Elona Muska wystąpił do sądu o zmianę imienia na żeńskie. Ma lepiej oddawać jego nową tożsamość płciową.

18-letni Xavier Musk to syn z pierwszego małżeństwa z Justine Wilson, które rozpadło się w 2008 roku. Media odkryły, że w kwietniu złożył w jednym z sądów w Los Angeles wniosek o zmianę imienia i certyfikatu urodzin. Teraz chce się nazywać Vivian Jenna Wilson. Złożył ten wniosek wkrótce po swoich osiemnastych urodzinach, kiedy tylko mógł to zrobić.

Z kopi dokumentu, który złożył w sądzie wynika, że powodem zmiany imienia jest to, że chce, aby nowe lepiej oddawało jego tożsamość płciową. Chce również odciąć się w ten sposób od ojca, gdyż nie mieszka już z nim i nie chce być z nim w żaden sposób kojarzony.

Na razie nie wiadomo, co jest powodem konfliktu między nimi. Ani Musk ani biuro Tesli nie odpowiedziało na zapytanie agencji Reutersa. Sam Musk w 2020 roku stwierdził, że popiera transseksualistów, ale wyśmiał używanie przez nich wymyślonych zaimków płciowych. Miesiąc po złożeniu wniosku przez jego syna przyznał też publicznie, że będzie głosował na Republikanów, gdyż Demokraci stali się dla niego zbyt postępowi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij