Publicystyka

Kukiz o dziennikarce: praktykująca alkoholiczka twierdzi, że się sprzedałem

W programie Roberta Mazurka na antenie radia RMF Paweł Kukiz odniósł się do stawianych mu zarzutów dotyczących współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Lider Kukiz’15 zaprzeczał temu, jakoby “się sprzedał”. Zrobił to w typowym dla siebie, bardzo bezpośrednim, stylu. Pod adresem oskarżających go o sprzedajność padły ostre słowa.

Mnie jasna cholera strzela, kiedy najpierw mówi się publicznie: ‘Kukiz się sprzedał. On poszedł do polityki dla pieniędzy’. A potem: “Kurczę, gdzie on ma te pieniądze, skoro się sprzedał, jak on ich nie ma?” – mówił Kukiz, określając zamieszanie dotyczącego swojego majątku “domem wariatów” – Ci durni dziennikarze, bandziory! Mówię o tej pijaczce przede wszystkim jednej, która ma partnera polityka, stwierdzili, że Kukiz się sprzedał.

Redaktor Mazurek próbował mitygować swojego gościa, zwracając mu uwagę, że nawet, jeśli mówi się aluzjami, nie należy nikogo obrażać.

Polityk nie zgodził się z takim postawieniem sprawy i postanowił jeszcze bardziej dogryźć swoim krytykom: – Nie, to nie są aluzje. Praktykująca alkoholiczka twierdzi, że Kukiz się sprzedał.

“Nie wiadomo, czy ja w ogóle wystartuję w wyborach”

– Nie wiadomo, czy ja w ogóle wystartuję w wyborach – powiedział Kukiz. Gdyby jednak myśleć o starcie – i to z PiS-em – to warunek jest jeden: PiS musi wywiązać się ze swoich zobowiązań, które zaciągnął względem Kukiz’15 – podkreślił.

– Nie wiadomo, czy ja w ogóle wystartuję. Bardzo mocno się zastanawiam, czy chcę dalej iść tą drogą wyboistą, trudną i wredną, czy po prostu całkowicie zrezygnować z polityki – powiedział lider Kukiz’15 pytany w RMF FM o słowa szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że PiS jest już z Kukizem po słowie, jeśli chodzi o jego start z list Zjednoczonej Prawicy.- Gdyby jednak myśleć o tym starcie i to z PiS-em, to warunek jest jeden: PiS musi wywiązać się ze swoich zobowiązań, które zaciągnął względem Kukiz’15 w czerwcu ubiegłego roku (wówczas została podpisana umowa programowa między Kukizem a Kaczyńskim o wspieraniu własnych inicjatyw – PAP) – zaznaczył Paweł Kukiz.

– Zostały nam jeszcze dwa postulaty do zrealizowania – przede wszystkim sędziowie pokoju do rozstrzygania tych najprostszych sporów, najprostszych spraw, wybierani bezpośrednio przez obywateli i druga sprawa: obniżenie progu frekwencyjnego przy referendach lokalnych, gdzie można odwołać burmistrza, wójta, prezydenta miasta – dodał.

Kukiz podkreślił, że wprowadzenie instytucji sędziów pokoju i ustawa o referendach lokalnych mają zostać uchwalone w 2-3 miesiące. – Jeżeli to nie zostanie uchwalone, to trudno mówić o dalszym głosowaniu z PiS-em, a co dopiero o wspólnym starcie – powiedział i zaznaczył, że prezes PiS o tym wie.

Polityk był także pytany o doniesienia “Rzeczpospolitej”, która w ubiegłym tygodniu informowała, że przez niezłożenie sprawozdania finansowego partia K’15 może zostać wykreślona z ewidencji partii politycznych.

– Od samego początku nie byłem gorącym zwolennikiem, mówiąc delikatnie, partii politycznych jako takich – mówił Kukiz. – Działacze w pewnym momencie wymogli czy jakby zmusili, czy prosili o to, żeby stworzyć partię. Powiedziałem, że sceptycznie się do tego odnoszę, ale jeżeli chcecie, to sobie twórzcie, tylko bierzcie ją pod kontrolę – dodał Kukiz.

– Nie złożyli sprawozdania finansowego z 34 złotych i 14 groszy, które są na koncie partii i być może ta partia zostanie wykreślona z rejestru – relacjonował. – Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ dwukrotnie do parlamentu wchodziłem bez tej formuły partyjnej – raz jako stowarzyszenie, jako ruch obywatelski, drugi raz – wpisany na listy PSL – dodał.

Podkreślił, że partia nie jest mu potrzebna, a subwencji z budżetu państwa nie bierze.

Źródło: Stefczyk.info/na podst. Twitter/PAP Autor: KF/Grzegorz Bruszewski (PAP)
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij