Kraj

Min. Błaszczak dla “Super Expressu”: przy silnym wojsku nikt nie odważy się nas zaatakować

Polska musi dysponować siłami zbrojnymi, które będą zdolne odeprzeć potencjalny atak, ale przede wszystkim będą na tyle silne, by nikt się na taki atak nie odważył – powiedział “Super Expressowi” szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślił, że inwestowanie w armię zostało przyspieszone z powodu napaści Rosji na Ukrainę. “Dlatego Polska rozwinie swoje siły zbrojne do 300 tys., tworząc nowe jednostki dysponujące nowoczesnym sprzętem” – powiedział.

Dodał, że podstawą do tych zmian są zapisy ustawy o obronie ojczyzny zwiększające finansowanie Sił Zbrojnych RP. “Teraz to jest 2,4 proc. PKB, co już znacznie przekracza minimalne wymagania NATO (2 proc. na obronność). (…) Chcemy, aby w przyszłym roku nakłady na obronność wzrosły do historycznych 3 proc.” – oznajmił Błaszczak. “Polska musi dysponować siłami zbrojnymi, które będą zdolne odeprzeć potencjalny atak, ale przede wszystkim będą na tyle silne, by nikt się na taki atak nie odważył” – stwierdził szef MON.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij