Kraj

Ogromny pożar na Pomorzu. Płonie składowisko tekstyliów

Od kilku godzin płonie pryzma tekstyliów w Kamieńcu (pow. lęborski, woj. pomorskie). W akcji gaśniczej bierze udział 35 zastępów straży pożarnej. “Jesteśmy przygotowani na akcję długotrwałą” – powiedział PAP, zastępca dowódcy mł. kpt. Radosław Wroński

Od godz. 5 rano w niedzielę trwa gaszenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu. W akcji gaśniczej bierze udział 35 zastępów straży pożarnej.

Pożarem jest objęta pryzma tekstyliów o wielkości 30 na 20 metrów i o wysokości 8. Jak przekazał PAP, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo – gaśniczej KP PSP w Lęborku mł. kpt. Radosław Wroński, pożar jest ukryty i dlatego do akcji został użyty ciężki sprzęt. Relacjonował, że na miejsce dojechała koparka, która będzie odgarniała płonące tekstylia, dzięki temu strażacy będą mogli dostać się do ognia.

“Dostarczanie wody odbywa się poprzez dowożenie jej z rzeki Bukowina. Ponadto, strażacy budują magistralę wodną o długości 3 kilometrów z rzeki Bukowina z miejscowości Siermirowice” – dodał Wroński.

Na miejscu, poza strażakami, działa również inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Jak podaje Radio Gdańsk, to już czwarty pożar w ciągu dwóch lat w tym składzie tekstyliów. Sprawę wcześniejszych pożarów bada Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Firma prowadząca składowisko odmawia jego likwidacji, bo – jak podkreśla – chce tam produkować brykiet. Wcześniejsze akcje gaśnicze trwały po kilka dni. Nie wiadomo, co jest przyczyną pożarów.

Wroński powiedział PAP, że strażacy są przygotowani na długotrwałą akcję.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij