Kraj

Jeździmy coraz ostrożniej? Policja ujawnia statystyki z długiego weekendu

Od środy 15 czerwca do soboty 18 czerwca na drogach woj. łódzkiego doszło do 24 wypadków, w których zginęły 2 osoby a 27 osób zostało rannych. To o jedną trzecią mniej wypadków niż w ubiegłym roku – podała w niedzielę rzeczniczka wojewódzkiej policji Joanna Kącka.

Z podanych przez biuro prasowe łódzkiej policji danych wynika, że w obejmujący Boże Ciało tegoroczny czerwcowy długi weekend, na drogach regionu wydarzyło się o jedną trzecią mniej wypadków niż w podobnym czasie w ubiegłym roku.

“Przez cztery dni do 18 czerwca w Łódzkiem doszło do 24 wypadków. Dwie osoby zginęły a 27 osób zostało rannych. Zatrzymano 83 nietrzeźwych kierujących” – poinformowała Kącka.

Dla porównania, długi czerwcowy weekend od 2 do 6 czerwca ub. roku w statystykach łódzkiej policji to 36 wypadków, w których zginęło 6 osób a 43 zostały ranne. Zatrzymano wówczas 109 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: PAP Autor: Hubert Bekrycht
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij