Kraj

Miniter Rau komentuje wizytę Scholza, Macrona i Draghiego na Ukrainie. Ostro!

Szef polskiego MSZ-u, który przebywa z dwudniową wizytą w Albanii, odniósł się na konferencji prasowej do wizyty O. Scholza, E. Macrona i M. Draghiego w Kijowie. 

– Bez wątpienia należy wyrazić satysfakcję, że panowie Scholz, Macron i Draghi już w czwartym miesiącu wojny ustalili wspólną agendę wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę i zdecydowali się ją przedstawić w Kijowie – mówił w Tiranie szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau. 

W środę i czwartek w Albanii przewodniczący OBWE spotkał się w stolicy Albanii – Tiranie – z szefową albańskiego parlamentu Linditą Nikollą, wicepremierem Arbenem Ahmetajem oraz prezydentem elektem Republiki Albanii Bajramem Begajem. We wtorek rozmawiał z albańskim prezydentem Ilirem Metą.

Pierwotnie szef polskiej dyplomacji miał spotkać się także z premierem Edi Ramą, ale szef albańskiego rządu razem z premierem Czarnogóry Dritanem Abazowiciem oraz szefem MSZ Ranko Krivokapiciem tego kraju we wtorek po południu wyruszyli do Kijowa.

Na konferencji po spotkaniu z wicepremierem Ahmetajem minister Rau wyrażał wdzięczność za współpracę z Albanią w ramach OBWE.- OBWE będzie nadal wspierać Albanię w jej drodze do europejskiej przyszłości i reformach związanych ze zwalczaniem korupcji, wprowadzaniem reformy systemu sprawiedliwości i systemu wyborczego, rządów prawa oraz wolności mediów – mówił Rau.Podkreślał, że OBWE wspiera w Albanii reformy związane ze zwalczaniem korupcji, wprowadzaniem reformy systemu sprawiedliwości i systemu wyborczego, rządów prawa oraz wolności mediów

– Z uznaniem odnotowuję postępy Albanii w zakresie reform wymiaru sprawiedliwości, niezależności sądownictwa i walki z korupcją. OBWE będzie ją nadal wspierać na drodze reform w dążeniu do europejskiej przyszłości – powiedział.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij