Gospodarka

Austriacki rząd walczy z inflacją, kopiując polskie pomysły. Zobaczcie, co przygotowali

Przez Europę przetacza się potężna fala inflacyjna. Choć politycy opozycji próbują przekonywać, że za inflację w Polsce odpowiada nasz rząd, to dane napływające z innych państw Unii Europejskiej zdecydowanie przeczą tego typu stwierdzeniom. Inflacja jest problemem globalnym. Co więcej, to właśnie rząd Mateusza Morawieckiego, jako pierwszy zaproponował rozwiązania, które teraz wdrażane są przez inne kraje. Nawet te zamożniejsze. Przykładem jest tutaj Austria.

Putinflacja daje się nam coraz bardziej we znaki, co wykorzystują różni spekulanci, jeszcze bardziej podnosząc ceny niektórych towarów. Rządzący każdym z europejskich krajów zachodzą w głowę, co zrobić, by powstrzymać drożyznę. Kanclerz Austrii ogłosił właśnie nowy pakiet pomocowy dla tamtejszych rodzin. Rozwiązania, które zaproponował dobrze znane są Polakom. W Austrii na wzór Polski zostanie wprowadzony program 500+, a na dodatkowe wsparcie będą mogli liczyć też emeryci i przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, że gdy podobne rozwiązania były wprowadzane u nas, to nasza opozycja najpierw przekonywała, że nie ma na nie pieniędzy, a później, że to m.in. właśnie tarcze antykryzysowe spowodowały wzrost cen. Ciekawe, co sądzą teraz, gdy widać, że nawet lepiej rozwinięte gospodarczo kraje Zachodu, korzystają metod przyjętych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe Austriacy planują przeznaczyć na wsparcie aż 28 miliardów euro. Według naszej opozycji powinni się bać, że inflacja jeszcze drastyczniej im wzroście

 

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij