Publicystyka

“Wyszedł z bardzo ciężkiego środowiska”. Gasiuk-Pihowicz ociepla wizerunek Putina?

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz wygłosiła kuriozalną opinię o Putinie. Wielu internautów odebrało ją jako próbę ocieplania wizerunku zbrodniarza.

W poniedziałek dwie posłanki KO, Gasiuk-Pihowicz i Barbara Nowacka, w towarzystwie senatora Kazimierza Kleiny, wzięły udział w spotkaniu wyborczym w Lęborku. „Pełna sala oraz gorąca i ciekawa dyskusja na spotkaniu w ramach akcji #1000spotkań” – relacjonowała na Facebooku.

W jego trakcie posłanka poruszyła temat Putina. Nawiązała do jego dzieciństwa i jego wpływu na jego psychikę. „Putin to jest człowiek, który wyszedł z bardzo ciężkiego środowiska. Wychował się na ulicy, żył z dziećmi bezdomnymi, w Rosji, tuż po II wojnie światowej – tłumaczyła Gasiuk-Pihowicz – „Tam była prosta decyzja, albo przeżyjesz ty, albo przeżyją oni. Tam nie było przestrzeni na rozmowę, na dialog. Z takiego środowiska trafił w ręce służb specjalnych. Myślę, że tam twarde życie było jeszcze trudniejsze”.

Gasiuk-Pihowicz dość mocno minęła się z faktami. Putin nie wychowywał się tuż po drugiej wojnie światowej, gdyż urodził się w 1952 roku. Nie wyszedł też z bardzo ciężkiego środowiska, z którego nie trafił prosto do służb. Jego matka pracowała w fabryce, a ojciec był marynarzem. Sam Putin przed rozpoczęciem kariery w KGB skończył studia prawnicze na uniwersytecie w Leningradzie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy, Twitter Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij