Rozrywka

Rosyjskie tancerki z popisowym numerem podczas święta. Scena z dykty nie wytrzymała

W Małojarosławcu w obwodzie kałuskim w środkowej Rosji kilka dni temu Rosjanie obchodzili święto jubileuszu miasta. Podczas uroczystości scena nie wytrzymała podskoków w wykonaniu miejscowego zespołu tanecznego “Jarosławna” i po prostu się zawaliła. Video, na którym zarejestrowano wydarzenie, obiegło media społecznościowe. To ewidentny dowód na to, że Rosja to państwo z dykty – dosłownie. 

Pokaz umiejętności (?) tanecznych miejscowego zespołu był jednym z punktów programu jubileuszowych uroczystości z okazji 620. rocznicy założenia Małojarosławca. Scena, którą organizatorzy postawili na potrzeby festynu, najwyraźniej nie wytrzymała jednak ciężaru gatunkowego występu w wykonaniu tancerek i tancerzy grupy “Jarosławna”.

Podczas niezbyt imponujących pląsów ubranych w różowe kombinezony artystów parkiet zarwał się. Część tancerek wpadła pod rusztowanie. Więcej szczęścia mieli tancerze – może dlatego, że znajdowali się w drugim szeregu, w stabilniejszym miejscu estrady. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń, na miejsce nie wezwano też karetki. Po co w końcu psuć święto? Po demontażu sceny zespół powtórzył swój występ w myśl zasady “the show must go on”. Na nagraniu wyraźnie widać, że scena, na której odbywał się występ, to całkowita prowizorka, dosłownie zbudowana z dykty.

Według świadków wydarzenia, którzy zwrócili się do miejscowych władz z prośbą o wyjaśnienie przyczyn wypadku, za niedostateczną wytrzymałość sceny odpowiadają organizatorzy obchodów. Czyli władze?

Dodajmy, że kilka dni przed feralnym występem Małojarosławiec oraz Kozielsk – miasto znane z tego, że byli tam przetrzymywani polscy jeńcy wojenni przed egzekucjami w Katyniu – otrzymały tzw. “Miecze Zwycięstwa”. To pamiątkowe egzemplarze broni białej, na których wygrawerowano napis “Kto mieczem z nami [Rosjanami – przyp. red.] wojuje, ten od miecza zginie”. Wojenna retoryka i pląsy ubranych na różowo dziewcząt na scenie z dykty – tak w Rosji świętuje się jubileusz miasta.

 

Źródło: Stefczyk.info/na podst. Znamkaluga.ru Autor: KF
Fot. Twitter/Nexta

Polecane artykuły

0 0

Przywódcy G7 zakpili z nieobecnego Putina

0 0

Putin wyjedzie z Rosji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij