Świat

Feministka stwierdziła, że mężczyźni nie mogą być lesbijkami. Teraz grozi jej za to więzienie

Norweska feministka napisała na Twitterze, że biologiczni mężczyźni nie mogą być lesbijkami. Teraz sprawę bada policja, a jej samej grożą nawet trzy lata więzienia.

Christina Ellingsen to członek międzynarodowej organizacji feministycznej Women’s Declaration International. Jakiś czas temu skrytykowała na Twitterze walczącą o prawa transseksualistów organizację FRI. „Dlaczego FRI uczy młodych ludzi, że mężczyźni mogą być lesbijkami?” – napisała – „Czy to nie jest terapia konwersyjna?”.

Stwierdziła też, że jeden z doradców tej organizacji, Christine Jentoff, nie powinien twierdzić, że jest lesbijką, bo jest biologicznym mężczyzną. „Jentof, który jest mężczyzną i doradcą w FRI, prezentuje się jako lesbijka – tak szalona jest organizacja, która rzekomo pracuje aby chronić młode lesbijki” – napisała – „W jaki sposób młodym lesbijkom pomaga to, że mężczyźni też twierdzą, że są lesbijkami?”. W prywatnej rozmowie miała mu również powiedzieć, że jest mężczyzną i nigdy nie zostanie matką, a normalizacja przekonania, że mężczyźni mogą być matkami, to forma dyskryminacji kobiet.

Jej komentarze być może wpakowały ją w poważne kłopoty. Norweska policja bada teraz, czy nie były „mową nienawiści”. Na początku zeszłego roku Norwegia rozszerzyła swoją definicję prawną „mowy nienawiści” o „tożsamość płciową”. Jeżeli feministka faktycznie zostanie oskarżona, to może grozić jej nawet do trzech lat więzienia.

W rozmowie z portalem Reduxx Ellingsen stwierdziła, że jest prześladowana o walkę o prawa kobiet. „To, że policja może zgodnie z prawem badać i ścigać kobiety, które angażują się w walkę o prawa kobiet, jest niepokojące” – stwierdziła. Dodała, że wynik tego śledztwa będzie miał ogromne konsekwencje nawet, jeśli nie zostanie oskarżona, gdyż nie ma na razie wielu precedensów. W zeszłym roku pewien Norweg został skazany na trzy tygodnie więzienia i sporą grzywnę za używanie niewłaściwej płci i obrażanie transseksualisty na Facebooku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reclaim the Net Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij